Rubriky
Produkty

Co o vás prozrazuje barva laku na nehty

Ženskost – ženy a dívky, které vyznávají přirozenou touhu po romantickém vztahu, jsou láskyplné, něžné, pozorné a laskavé, obvykle volí růžové odstíny přírodních laků na nehty. Růžová barva je odjakživa spojována s láskou a citem a je docela pravděpodobné, že růžový lak nebude preferovat manažerka s tvrdými lokty, která dává přednost kariéře před rodinou, i když samozřejmě toto není striktní ukazatel, který stoprocentně toto pravidlo potvrzuje.

krásná nožka

Smyslnost – ženy vyzývavé, toužící po maximální pozornosti, které rády flirtují, anebo je uspokojuje, pokud mohou své přednosti vystavit na odiv, si častěji vybírají laky červené, až rudé. Červená barva je nejvýraznější ze všech a stěží ji přehlédnete, proto byste také měly dbát o to, aby vaše prsty na rukou i na chodidlech byly čisté a upravené. Vínový lak upřednostní ženy a dívky, které jsou více uvážlivé, moudré, a červená je pro ně příliš výrazná a smyslná.

přírodní lak na nehty

Výstřednost – kdo chce být středem pozornosti za každou cenu a vyvolávat otázky, proč zrovna si vybíráte takovou barvu laku na nehty, měl by sázet na modrou. Tato barva může být charakteristická pro rebelky a kohokoli, komu nevyhovuje davová psychóza, a chce si jít svou vlastní cestou. Modrá barva může mít mnoho odstínů od tmavě modré přes bledě modrou až k zelenomodré. Modré laky velmi dobře vyniknou hlavně v kombinaci se stejným odstínem oblečení, např. se svetrem, blůzkou, kabátem či mikinou.

nehty na rukou

Kreativita – ta je velmi často spojována s fialovou barvou, což je i logické, pokud bychom se soustředili na barvy aury lidského těla. Fialová barva odpovídá horním čakrám m aury, tedy oblasti hlavy, která dodává prvotním myšlenkovým impulsům konkrétní kreativní podobu. Fialová může více přecházet do modré či do růžové nebo červené, což také ovlivňuje náladu ve smyslu větší uzavřenosti do sebe či větší extroverze (do červena).

Rubriky
Společnosti

Jak se zbavit porostu na zanedbaném pozemku?

O travnaté plochy je třeba se pravidelně starat. Samozřejmě, ne každý má na to dostatek času, ale není to něco, co musíte dělat každý týden. Alespoň třikrát do roka se však svému pozemku věnujte a zbavte ho porostu.

Nejspolehlivější metodou je sekání pomocí mulčovače. Ten vám dokáže porost posekat a poté rozdrtit na co nejmenší kousky, které pak srostou s novým porostem. Ušetří vám tedy spoustu práce. Ostré nože zajistí precizní práci a s mulčovačem zvládne porost posekat opravdu každý.

trávník

Záleží samozřejmě také na to, zda se chystáte trávník ponechat nebo zapracujete na jeho obnově. Tak či tak, můžete použít kromě mulčovače křovinořez, který vám taktéž trávník a všechen porost efektivně poseká. Na rozdíl od mulčovače však budete muset poté posekaný porost odstranit. Vysaďte novou trávu, a to s ohledem na to, jaký trávník chcete mít a kde se pozemek nachází. Ne každý osev je vhodný pro všechny podnební podmínky.

Použijte také přípravky proti plevelu a snažte se tak zbavit všech nežádoucích výrůstků. U plevelu máte dvojí možnost. Buď ho odstranit mechanicky či hrubou silou, nebo si na pomoc vezmete chemické přípravky, což znamená použití totálních herbicidů. Dejte si ovšem pozor, pokud s půdou hodláte nakládat jako se zemědělskou. Herbicidy jsou velmi účinné a dokážou vám pomoci dokonce s nežádoucími dřevinami na vašem pozemku.

tráva

Pokud máte málo času a nechcete se těmito věcmi zatěžovat, jednoduše přenechejte sečení na profesionály Seceni-mulcovani. Tyto služby si sice zaplatíte, ale ušetří vám nákup případného přístroje na zbavení porostu, pokud žádný nevlastníte, ušetří váš čas, a hlavně budete mít jistotu, že váš pozemek je v nejlepších rukou a odborníci odvedou tu nejlepší práci. Pokud budete spokojeni, můžete si najímat odborníky opakovaně a nemusíte se o údržbu prakticky starat.

Rubriky
Produkty

Doplňky stravy, které prostě musíte vyzkoušet

Naše tělo funguje díky živinám, vitamínům, a minerálům, které se mu dostávají. Při nedostatku vitamínu D, který čerpáme ze slunečního světla, jsme unavení, slabí, a často nemocní. Při nedostatku vitamínu C pak naše tělo neumí produkovat dostatek potřebných látek, které nám pomáhají žít dlouho a zdravě. Právě díky správné péči se nyní dožíváme mnohem více narozenin, než tomu bylo dřív, déle vypadáme mladí, a naše zdraví také slouží lépe. Vždy je tu ale prostor pro zlepšení, a tak není od věci, občas sáhnout po některých doplňcích stravy, které nám pomohou dosáhnout toho všeho ještě víc.

ovocné koktejly

Kolagen

Kolagen je ve vodě nerozpustitelná bílkovina, která se podílí na tvorbě vazivových tkání v našem těle. Po dobu mládí si ji tělo tvoří v plné míře samo, a tak se o ni nemusíme nijak zvlášť zajímat. Později však už dávky, které naše tělo vyprodukuje, zkrátka nestačí, a tak je nutné tělo podporovat v jeho tvorbě, a také kolagen doplňovat jinými způsoby, jako třeba kolagenovými nápoji, které obsahují jak dostatečné množství kolagenu, tak třeba i vitamín C, který jeho tvorbu podporuje, či další vitamíny. Kolagen nelze vytvořit uměle, a je třeba jej získávat přírodně. Existuje například vepřový, či hovězí kolagen, ten je však dobrý především na klouby. Na pleť a zpomalení stárnutí je pak nejlepší rybí kolagen.

rybí tuk

Proteiny

Proteiny, nebo-li bílkoviny jsou neskutečně důležité při budování svalové hmoty, ale také při hubnutí tukových zásob. Najdeme je v mnoha potravinách, nebo se dají zakoupit ve formě prášku, který lze rozmíchat v jogurtu, nápoji, atd. Protein je neopomenutelnou složkou stravy všech sportovců, kteří na něj zkrátka nedají dopustit.

Omega 3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny si naše tělo tvořit samo neumí, a tak je musíme doplňovat stravou. Nejvíce se pak nacházejí například v rybách, jako je losos, makrela, tuňák, a mnoho dalších. Lze je čerpat i z ořechů, a v dalších. Nejsnazší však obvykle bývá pořídit si kapsle s rybím tukem, které se snadno polykají, necítíte jejich chuť, a obsahují dostatečné množství omega 3, které tělo potřebuje.

Rubriky
Společnosti

Videa na YouTube

Vybírejte dle sebe

Mít Google účet je zcela zdarma a rozhodně se jej vyplatí mít, protože můžeme používat různé platformy, přičemž mezi základní se řadí Gmail, přes který můžeme snadno spravovat svou elektronickou poštu. Dále je populární YouTube, a to v mnoha zemích. To jistě dobře znáte, protože zde můžete snadno sledovat všemožná videa a poslouchat hudbu. Na internetu je samozřejmě více webů, přičemž na takové filmy je oblíbený Netflix.

nápis Odebírat

YouTube je ovšem známo videi třeba z her, cestování, běžného života a tak dále. Výběr je obrovský, takže si tu staří najít nějakého tvůrce, jehož obsah se nám líbí a dát mu odběr. Platforma si to pamatuje a následně nám podle toho doporučuje další obsah. Proto již na hlavní stránce můžeme naleznout mnoho videí, která nás zaujmou. Ty se dají ukládat do námi vytvořených složek, abychom je měli k dispozici, když se na ně budeme chtít podívat někdy později.

Ukládání

Ne každý si chce videa ukládat tím způsobem, že k jejich spuštění potřebuje zase internet. Dá se to totiž udělat jinak. Stačí si otevřít Youtube video downloader, který funguje kompletně na webu, takže si do počítače nemusíme vůbec nic stahovat. Celé to funguje tak, že software rozpozná dle vloženého odkazu na dané stránce video, a to nám začne stahovat přímo do zařízení. Následně vůbec nemusíme řešit, jestli budeme mít k dispozici internet.

YouTube logo

Takové stažení zvládne každý, protože v něm není žádný háček ani záludnost. Tento web podporuje řadu dalších stránek, takže si můžete stáhnout co potřebujete. Vždy byste se však měli podívat na pravidla dané platformy, jestli tím nic neporušujete. Většinou není obsah možný sdílet dál, pokud tedy nemáte svolení autora. Nemusí jít pouze o video, protože downloader si hravě poradí také s audiem. Například písničky v mobilu přes sluchátka poslouchá mnoho lidí.

Rubriky
Společnosti

Dodávka – ideální vůz na vodu

Vybavíte si knihu Zdeňka Šmída s názvem „Proč bychom se netopili aneb vodácký průvodce pro Ofélii“? Vodáctví se v České republice věnuje mnoho nadšenců, rozkvět tohoto sportu, nebo snad dokonce i životního stylu jsme mohli zaznamenat již za socialismu, tehdy jste na řekách mohli potkávat různě početné skupinky na kánoích, kajacích či pramicích, někdy i na nafukovacích plavidlech, a mezi nimi byli i tací, co splouvali řeku s nápisy na tričkách. Byla to perfektní recese, odreagování od všedních dnů a zároveň i svým způsobem kontakt s přírodou a poznávání okolní krajiny.

hrad Loket

Ať už jste si u nás vybrali jakoukoli řeku z těch nejatraktivnějších, vždy se bylo kolem vás na co dívat a mohli jste tu prožít mnoho krásných chvil. K nejoblíbenějším řekám patřila a dodnes patří Vltava a dále pak Berounka, Lužnice, Ohře, Otava a Sázava.

Vypravit se na vodu můžete samozřejmě i dnes, tato forma dovolené má výhodu i v tom, že je poměrně levná, zvláště pokud máte již dávno pořízené vlastní vybavení. A nemusíte jej dopravovat na vodu ani vlastním autem, stačí si vždy větší vůz pronajmout, např. v půjčovně dodávek. Pokud má dodávka k dispozici tažné zařízení, lze převážet lodě podobným způsobem, jak to dělávají půjčovny lodí, ovšem i bez tažného http://www.opava-city.cz/cs/tazne-zarizeni zařízení dodávku na vodě uplatníte jako doprovodné vozidlo, v němž máte uschovanou v průběhu plavby téměř veškerou bagáž.

město Písek s řekou Otavou

V dodávce můžete na vodu vézt i jízdní kola (pokud se dovnitř ještě vejdou, případně na nosiči na tažné zařízení) a vylepšit týdenní pobyt o nějakou zajímavou cyklotrasu. Těch je v okolích našich řek celá řada, je zde také mnoho zajímavých historických památek a krásných vyhlídek do krajiny, takže váš program vůbec nemusí být nudný. Nádherné vyhlídky jsou např. na Berounce mezi Kaceřovem a Nezabudicemi a zajímavé památky jsou třeba na Vltavě – hrad Rožmberk nad Vltavou, kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna, zámek Český Krumlov a zřícenina hradu Dívčí Kámen.

Rubriky
Produkty

V dešti v suchu

Člověk vymyslel mnoho věcí, které slouží k našemu pohodlí. Často je používáme s takovou samozřejmostí, že nás ani nenapadne, že je někdy někdo musel vymyslet, že se pravděpodobně časem vyvíjely a přizpůsobovaly se novým potřebám. Vezměme si třeba deštník. Máme každý, někdy i dva tři, a bez něho si nedovedeme představit déšť. Těžko říct, jak vznikl první deštník, ale o čem jistě pochybovat nemusíme, že už v pravěku člověk nechtěl zbytečně zmoknout. Možná v létě to mohl brát jako jistý druh koupele a osvěžení, ale v jarní nebo podzimní plískanici nejspíš nevystrčil hlavu z jeskyně. Maximálně ho možná napadlo použít list lopuchu, které snad tehdy rostly.

deštníky

V naší době je deštník běžnou věcí, kterou máme ve stojanu u dveří. Velké deštníky, pod které se schová celá rodina, nebo malinké skládací, které se dají schovat do kabelky a jsou spíše jen pro případ nouze.

I děti mají rády své deštníky s potiskem pohádkových bytostí nebo jiného dětského motivu. Ona totiž plocha deštníku je výborným místem pro obrázek či reklamu. Pamatuju, jak v Římě začalo pršet, ihned k nám naběhl pouliční prodejce s deštníky a začal nám je vnucovat. Musím podotknout, že spadlo asi deset kapek a bylo po dešti, ale mezi deštníky byl jeden, který měl jako plátno fotky italských památek, Koloseum, Šikmou věž v Pise, no nebudu to protahovat, mám ho dodnes doma jako úžasný suvenýr.

deštník

Reklamní deštníky Promodarky s vtipným či poutavým obrázkem si koupíte, i když ho právě nebudete potřebovat. Zaujme zákazníka, poslouží v dešti. Je to velmi praktický dárek pro vaše obchodní partnery. Nechejte si vyrobit reklamní deštníky s vtipným obrázkem a umístěte na plochu deštníku i svoje logo a uvidíte, jak je to skvělý reklamní trik. Sice budete závislí na dešti, aby vaši reklamu bylo vidět, ale vždyť ono prší v našich končinách docela často, ne?

Rubriky
Produkty

K čemu je dobrý OCD distortion pedal

Být hudebníkem dnes není jednoduché, zvláště pokud se tomuto věnujete pouze na amatérské úrovni. V takovém případě totiž velmi často nemáte originální produkci, nýbrž hrajete hity známých profesionálních interpretů, ovšem bez toho, že byste měli jejich technické vybavení. Na druhou stanu vás najímají na nejrůznější akce jako jsou plesy či zábavy, neboť je to pro pořadatele mnohem levnější řešení – a buďme realističtí, pozvat skutečné profesionály by často bylo nad jejich finanční možnosti. Výhodou také je, že jedna kapela hraje hity mnoha různých zpěváků, takže si na své může přijít skutečně každý. Problém nastává v okamžiku, kdy si uvědomíme, že návštěvníci oné akce od nás očekávají výkon, který se bude originálu pokud možno co nejvíce podobat.

hra na klasickou kytaru

Proto není divu, že tyto kapely mnohdy používají nejrůznější pomůcky, které mají dotvořit patřičné zvukové efekty, které by jinak byly nad jejich síly. Příkladem může být OCD distortion pedal. Jedná se o zařízení, které umožňuje manipulaci se zvukem. Setkáme se s ním například ve chvíli, kdy máme obtížnou sekvenci. Tento přístroj pak námi nahraný zvuk, který jsme vytvořili, předělá do podoby, kterou potřebujeme. Výsledkem je, že vše zní daleko lépe, a mnohem více se podobá oné originální hudbě.

hojně navštívený koncert

Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že ani tento přístroj není všemocný. Například nedokáže vyčarovat nástroj, který tam zkrátka není. Pokud nám tedy například chybí hráč na bicí, a v původní písni bicí je, pak máme smůlu a budeme tuto skutečnost muset řešit jiným způsobem.

Přesto se jedná o užitečného pomocníka, kterého využívají prakticky všechny podobné kapely. Díky nim mohou podat podstatně lepší výkon, což znamená, že se jejich vystoupení bude více líbit. Tím pádem na něj také bude chodit více lidí a kapela tak bude mnohem častěji najímána, neboť pořadatelé samozřejmě chtějí co největší účast. V konečném důsledku to pak znamená, že si ona kapela vydělá mnohem více peněz. A to je rozhodně něco, co se v každém případě vyplatí.

Rubriky
Produkty

Legíny pro všechny ženy

Legíny se staly součástí šatníku mnoho žen. Mnoho žen si je oblíbilo a už si oblékání bez nich nedokáže představit. Jsou to totiž velmi univerzální kalhoty, které se hodí k mnoha dalšímu oblečení. Lze tak legíny kombinovat s delšími halenkami, sukní, šaty, kardiganem i volnějšímu oblečení. Jelikož jsou úzké, tak je možné si k nim vzít volné halenky a šaty.

Zároveň se vyrábějí legíny z různých materiálů a s různými vzory. Některé vzory jsou velmi veselé, výrazné a upoutávají pozornost. K takovým se hodí zas jednobarevný vršek. Pokud jsou legíny černé či jednobarevné, tak k nim se naopak může vzít výrazný vršek.

dámské oblečení

Některé legíny jsou velmi originální a u některých žen jsou v oblibě i kožené legíny. Ty opravdu musejí na danou postavu padnout a je třeba je umět i zkombinovat a doladit k tomu celý outfit. Legín se ale nemusejí být ani ženy, které mají plnější postavu. Protože, když si k nim vezmou delší vršek, tak krásně zakryjí i problematické partie. K legínám se také hodí i delší svetr či šaty a působí velmi ženky. Mohou také opticky prodloužit nohy.

kožené legíny

Díky velkému výběru, různým materiálům a vzorům si vyberou všechny ženy přesně takové, které se jim budou líbit a hodit k ostatnímu oblečení. Také se různé legíny hodí na jiné události. Některé jsou z funkčních materiálů a hodí se na sportovní aktivity. Legíny na sport jsou velmi pohodlné, nikde nic neplandá, nepřekáží a legíny s vyvýšením pasem i dobře drží a legíny tak nesjíždějí. Jsou tak vhodné na většinu sportovních aktivit. Vyrábějí se i zateplené legíny, které jsou vhodné na zimu. Dokážou lépe zahřát než obyčejné kalhoty. A tak i v zimě si můžete vzít své oblíbené šaty. Také kozačky se dobře hodí k legínám. Jak je vidět, tak legíny se opravdu hodí téměř ke všemu. Je třeba je jen umět dobře zkombinovat se zbytkem oblečení a můžete vyrazit sportovat či s nimi zajít do kavárny.

Rubriky
Společnosti

Stěhování z domu do domu

Opouštím pronajatý dům v Praze, kde jsem trávil poslední dva roky a konečně se stěhuji do domu, který mi říká pane. Nechal jsem si postavit dům, přibližně stejné velikosti a co je zajímavější i velmi podobného dispozičního řešení. Když jsem měl jistotu, že se opravdu budu stěhovat, uvědomil jsem si všechny těžkosti a komplikace, které jsou s touhle operací spojeny. A taky jsem si zavzpomínal na tu neskutečnou dřinu, když jsem se stěhoval sem. A na bolest zad. Na tu se nedá zapomenout.

Kolik člověk nashromáždí krámů

Poptávku jsem zadal na více firem, které mají stěhování takříkajíc v popisu práce. Nakonec jsem si vybral firmu, která realizuje stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/. Samozřejmě tato firma, mimochodem s příznačným názvem, nestěhuje jen po Praze, ale odveze vás v podstatě kamkoliv. Má poptávka zněla tak, že chci úplný servis. Díky pracovnímu vytížení a častým pracovním cestám, jsem předpokládal, že se může stát, že u samotného stěhování ani nebudu přítomen. Proto jsem chtě předat klíče od obou nemovitostí, a kdybych byl v tu dobu služebně mimo Prahu, vrátil bych se už do vlastního domu. Nakonec vše vyšlo tak, že jsem mohl na akci alespoň dohlížet. Se ženou jsme si zabalili jen osobní věci. Prádlo, cennosti, sbírku porcelánových hrnečků, dokumenty a podobně. Bylo to jen část ze stěhovaných věcí, ale i tak to vydalo na hezkých pár banánových krabic. V den D a skoro přesně v hodinu H, zaparkovala u našeho domu, ze kterého se stěhujeme, flotila stěhovacích aut. Z jejich útrob vyběhlo několik silných chlapů a začali vynášet další krabice, obalový materiál, paletový vozík.

Věc zabraly prostor ve třech vozech

Koncert začal. Každý z nich věděl, co má dělat. Věci, které jsme nesbalili my, začaly mizet v krabicích a ty byly označovány podle místa, původu a podle obsahu. V zápětí se začaly krabice hromadit před domem, do aut se odnášel nábytek a další předměty. Koncert pokračoval i na nové adrese. A já jen přihlížel, a s úlevou si protahoval záda, která nyní nebolela.

Už jsou pryč…


Videopůjčovny
Vzpomínáte si ještě na to vzrušení, když jste v pátek sprintovali ze školy rovnou do malého krámku s videokazetami, a později s DVDčky, protože když jste tam nebyli včas, tak ty nejlepší Disney filmy už byly rozebrané? Vybavíte si ještě, že Titanic byl na dvou videokazetách? A ta hrůza, když nějaké monstrum zapomnělo přetočit kazetu, takže jste zběsile mačkali tlačítko zpátky a doufali, že neuvidíte klíčovou scénu z celého filmu pozpátku. Dnes už na videopůjčovny skoro nenarazíte, nahradil je internet.
 staré videokazety
Mléčné bary
Zejména starší generace ještě s láskou vzpomíná na mléčné bary, kam se chodilo na koktejly a poháry. Nebyly to klasické cukrárny, protože skutečně tam mléko hrálo hlavní roli. Kakao, divoce růžové nápoje s „jahodami“, jahody se smetanou a další klasické chutě se nám nesmazatelně vryly do paměti. V dnešní době ale zájem o kravské mléko, zejména mezi mladými lidmi, klesá, a navíc se nabídka těchto podniků přesunula na jídelní lístky klasických cukráren.
 žena v prádelně
„Nádražky“
O udržení bojují i nádražní restaurace. Většinou to byly ty nejdivočejší, nejzaplivanější podniky v celém městě, kam se odvážili jen ti nejstatečnější. Dostali jste tu pivo, rum, zelenou, utopence a katův šleh, a stačilo to. K tradiční výbavě patřila skupinka značně podezřelých chlapů, hustý dým z cigaret, fotbálek nebo šipky a nevrlá hostinská. Pár jich přežívá i dnes, ale s modernizací nádražních budov mizí i ony.
 
Second handy
A nemyslíme teď navoněné obchody s kousky v perfektním stavu, dovezenými z Anglie, Francie nebo USA. Myslíme podivné podniky, kde jste se museli prohrabat kupou podivností včetně fialového županu velikosti XXXL, než jste našli něco přijatelného. Z nakupování v sekáčích je dnes móda, ty klasické ale paradoxně často končí.
 
Prádelny, mandly
Automatickou pračku a žehličku už má dnes skoro každý, takže prádelny nejsou potřeba. Škoda, ta vůně čistého prádla se často táhla celou ulicí.