Nezařazené

Bez připojení ani ránu

Připojení je dnes základ všeho. Bez internetu si nenajdeme autobusy, nekoupíme lístky do kina, nezajistíme rezervaci či neobjednáme taxi. Jistě to jde zařídit i standardními cestami, ty jsou ovšem náročné a zdlouhavé. Net nám tedy veškerou tuto činnost značně ulehčuje. Web však skrývá nejen svá pozitiva, ale také značná negativa.
zrcadlový hrnek
Pokud tedy již máme připojení může být pro nás velice snadné zajistit si dopravu na dané místo. Dohledat potřebné informace nebo se jen pobavit s přáteli. Je ale také důležité dávat zde velice dobrý pozor. Mnoho lidí si zřejmě ani neuvědomuje proč jen internet tak nebezpečný. Tím nejcitlivějším a nejcennějším co máme je naše soukromí.
Mnoho lidí využívá sociální sítě, má veřejně dostupné účty na herních portálech nebo v nejrůznějších aplikacích. Zde a všude jinde můžou být tyto informace zneužity. Existuje mnoho způsobů, jak na těchto informacích vydělat. Může to být prodej kontaktních údajů, zneužití dat o kreditní kartě nebo adresy. To vše ať chceme nebo ne je alespoň z části volně dostupné lidem, kteří jsou alespoň lehce šikovní.
Proto je zapotřebí uzamknout své sociální sítě od Facebooku přes Twitter a Instagram. Zde stačí pouze nastavit omezený přístup a bez vašeho svolení se nečekaní návštěvníci nemají šanci do vašeho soukromí dostat.
Další, co by si měl člověk hlídat je sdílený obsah. Nyní se nám to zná zbytečné, pokud navštěvujeme sociální sítě pouze za účelem zábavy, ale později až se rozhodneme najít si zaměstnání či pokud povedeme veřejný život musíme být velice opatrný. Ku příkladu Facebook ukládá veškerá data do databáze i poté co jsou majitelem odstraněna. To můžeme zpětně způsobit velké problémy. Proto je velice důležité dbát na to co považujeme za rozumný obsah.
mix ikon
Internet je bránou do světa nevídaných možností. Můžeme se tedy na něj připojit jak doma pomocí WiFi routeru nebo v dnešní době přes velice oblíbená mobilní data.

Mohlo by se vám také líbit...