Rubriky
Vztahy

Méně je někdy více

Znáte to poučné povídání o psovi, který plaval v řece s kusem masa v zubech? Dál od něho plaval jiný kus masa… Pes ho zahlédl a dostal na něj takovou chuť, že po něm lapnul, ale tím jak otevřel tlamu, ten kus masa, co měl v zubech, mu vypadl a ten druhý kus masa uplaval také dál po řece. Pes nakonec neměl nic.

květ sedmikrásky

Pan Karel se dostal do podobné situace. Ještě včera měl šťastné manželství, ale dnes mu hrozilo, že ho jeho žena opustí. Zakoukal se totiž do své mladé kolegyně v amatérském divadelním spolku, kam začal před několika lety docházet. Když slečnu Alici jednoho dne doprovázel po zkoušce domů, uviděla je paní Jana – jeho manželka, v družném hovoru. Tvářili se zamilovaně.

vřelé obejmutí

Ano, pan Karel zamilovaný očividně byl, ale do své manželky tedy asi určitě ne. Jako by jí vše najednou začalo do sebe zapadat. Jeho stálé odchody na zkoušky, potom nechtěl být rušen při práci. Komunikoval s ní jen stroze a krátce o tom nejnutnějším. Když přijeli jejich syn a dcera se svými partnery na návštěvu, vše probíhalo celkem normálně. Rád se se všemi pobavil, byl společenský a veselý. Když však odjeli, vše se znovu vrátilo do starých kolejí. Jako když se na divadle změní kulisy. Dokonce jí zapomněl dát i dárek k svátku, což se ještě nikdy předtím nestalo. Nepřipomněla se, nic nevyčítala. Omlouvala ho stále ještě s nadějí, že vše je jen její špatný odhad a bujná fantazie. Někdy se ale neudržela a začali se hádat. Kvůli maličkostem, jak už to většinou bývá. To, když viděla, jak je zase duší někde úplně jinde – u své krásné mladé Alice, zatímco na ni jen křičí, jako by ji nenáviděl a nejradši by se jí zbavil. Kolikrát mu ji v hádce i vyčetla a čekala, jak bude reagovat. Samozřejmě, že vše vyvrátil. Nechápala to. Až jednoho dne uviděla Alici ve městě s mladíkem. Drželi se za ruce. Šťastně a s radostí skočila pak paní Jana svému manželovi kolem krku. A on byl také rád, že je opět vše při starém – tak, jak to má být.

Rubriky
Vztahy

Jak se vyvarovat toxickému vztahu?

Téměř každý člověk se ve svém životě setká s toxickým vztahem, ať už s partnerem nebo kamarádem, princip je vždycky stejný. Je to pro všechny nepříjemnost, nosič špatné nálady a pro někoho možná i životní strašák. Dobré by bylo zmínit, že pokud se tomuto chcete vyvarovat, tak musíte dodržovat „pravidla“, která Vás k tomuto typu vztahu nepovedou. Ze začátku soužití s partnerem může být růžové, avšak po nějaké době by mohlo dojít k zvratu a vše se obrátit naruby. Následujících pár rad by Vám mělo pomoct se tomuto vyvarovat.
 Muž schovávající se před hádkou
Buďte naprosto upřímní!
Upřímnost je jedna z nejdůležitějších věcí, která by se ve Vašem vztahu měla objevovat. Nebojte se a řekněte druhému svůj názor! Pokud se obáváte jeho reakce, tak je to přirozené, ale daná osoba Vám nemůže vyčítat to, co si o něčem myslíte – musí to akceptovat. Ale i Vy musíte přijmout mínění protějšku, sice to pro Vás nemusí být příjemné, ale nikdy nic nemůže být ideální a podle Vás.
 
Na soutěživost zapomeňte!
Pokud máte tendenci vyhrávat nebo být lepší než někdo jiný, tak od tohoto musíte okamžitě opustit. Je jasné, že každý rád vyhrává, ale nemělo by se to dávat moc najevo. Můžete v druhém člověku vyvolat méněcennost a pocit nicoty a toto přesně může vést k hádkám, ba dokonce ještě k více toxickému vztahu. Ve svém protějšku byste neměli vidět rivala, ale někoho, s kým si chcete být roven/rovna a ve všem si pomáhat, nikoli se přehánět.
 Konflikt mezi ženou a mužem
Vyhýbejte se hádkám!
Dalším faktorem již zmiňovaného toxického vztahu jsou hádky, souboje a ostré výměny názorů. Snažte se je brát obloukem, přeci nechcete danou situaci ještě zhoršit. Nesnažte se druhého překřičet nebo dokonce přesvědčit, že Vy jste ten, kdo má vždycky pravdu. I když je to složité, tak nejlepší řešení je kompromis – nevyhraje ani jeden. V některých situacích to ani pro jednoho nemusí být to pravé, ale budete si rovni a nikdo z Vás dvou se nebude cítit jako poražený.
 

Rubriky
Vztahy

Dopřejte si kvalitní hraní skrze fantasy sporty

Kdo by neměl rád hokej? Tento klasický sport sledují miliony lidí, kteří mají rádi nejenom tu akci, ale často také napětí a neustále se měnící situace. Tento sport je natolik oblíbený, že jej může sledovat každý, stejně jako si jej může každý zahrát. Není však nutné nazouvat brusle a vyjet skutečně na led, ale stačí vyzkoušet fantasy sports. Právě prostřednictvím této možnosti je možné hrát opravdu zajímavým způsobem, což napovídá i oblíbenost fantasy extraligy.

hokej

Poznejte, jak dokáže být fantasy sport zábavný

Pokud vám tento pojem ještě nic neříká, pak byste to měli okamžitě napravit. Sami se totiž hned přesvědčíte, že pokud jde o zábavu, v tomto měřítku si ji můžete užívat ze všeho nejvíce. Vyplatí se proto vyzkoušet, co vám tato zábava nabízí. Kromě sledování virtuálních zápasů to bude i vsázení, které dokáže celkově tuto aktivitu posunout na zcela novou úroveň. Na vás tedy nyní závisí rozhodnutí, zdali tuto aktivitu skutečně vyzkoušíte nebo nikoliv. Ať už se však rozhodnete jakkoli, jedno zůstává pravdou naprosto vždy – fantasy sporty jsou báječnou zábavou, která neomrzí.

Proč právě hokej?

V České republice se tento sport hraje již velmi dlouho, a proto zde má dlouholetou tradici. Právě proto se vyplatí vyzkoušet, co vám tento sport globálně nabízí, a to i z tohoto hlediska. Udělejte si proto radost zcela novým cítěním v oblasti sportu, a to skrze virtuální hraní extraligové soutěže.

hokejista

Proč vyzkoušet virtuální hraní extraligy?

Budete se setkávat se známými hráči
Do hry se budete moci ještě více vcítit
Napětí bude stoupat s reálnou situací v hokeji
Je větší šance, že se při hře potkáte s někým známým

Není nutné sportovat osobně, abyste si mohli užít obrovské zábavy. Naopak, tento způsob hraní se vám zalíbí natolik, že sledování sportů obecně budete mít ještě raději, než máte právě teď.