Vztahy

Jak se vyvarovat toxickému vztahu?

Téměř každý člověk se ve svém životě setká s toxickým vztahem, ať už s partnerem nebo kamarádem, princip je vždycky stejný. Je to pro všechny nepříjemnost, nosič špatné nálady a pro někoho možná i životní strašák. Dobré by bylo zmínit, že pokud se tomuto chcete vyvarovat, tak musíte dodržovat „pravidla“, která Vás k tomuto typu vztahu nepovedou. Ze začátku soužití s partnerem může být růžové, avšak po nějaké době by mohlo dojít k zvratu a vše se obrátit naruby. Následujících pár rad by Vám mělo pomoct se tomuto vyvarovat.
 Muž schovávající se před hádkou
Buďte naprosto upřímní!
Upřímnost je jedna z nejdůležitějších věcí, která by se ve Vašem vztahu měla objevovat. Nebojte se a řekněte druhému svůj názor! Pokud se obáváte jeho reakce, tak je to přirozené, ale daná osoba Vám nemůže vyčítat to, co si o něčem myslíte – musí to akceptovat. Ale i Vy musíte přijmout mínění protějšku, sice to pro Vás nemusí být příjemné, ale nikdy nic nemůže být ideální a podle Vás.
 
Na soutěživost zapomeňte!
Pokud máte tendenci vyhrávat nebo být lepší než někdo jiný, tak od tohoto musíte okamžitě opustit. Je jasné, že každý rád vyhrává, ale nemělo by se to dávat moc najevo. Můžete v druhém člověku vyvolat méněcennost a pocit nicoty a toto přesně může vést k hádkám, ba dokonce ještě k více toxickému vztahu. Ve svém protějšku byste neměli vidět rivala, ale někoho, s kým si chcete být roven/rovna a ve všem si pomáhat, nikoli se přehánět.
 Konflikt mezi ženou a mužem
Vyhýbejte se hádkám!
Dalším faktorem již zmiňovaného toxického vztahu jsou hádky, souboje a ostré výměny názorů. Snažte se je brát obloukem, přeci nechcete danou situaci ještě zhoršit. Nesnažte se druhého překřičet nebo dokonce přesvědčit, že Vy jste ten, kdo má vždycky pravdu. I když je to složité, tak nejlepší řešení je kompromis – nevyhraje ani jeden. V některých situacích to ani pro jednoho nemusí být to pravé, ale budete si rovni a nikdo z Vás dvou se nebude cítit jako poražený.
 

Mohlo by se vám také líbit...