Produkty

Trampolíny (nejen) pro děti jako terapeutická pomůcka

Dětský organismus se vyvíjí

Že je dětské tělo podrobeno dlouhodobému postupnému vývoji, ví každý, ale ne každý to plně akceptuje. Proto se stále v populaci vyskytují různé defekty a problémy, které dětský život provází – problémy s vývojem mozku a nervové soustavy, držení páteře, nedostatečná svalová hmota a dětská obezita, nevhodná výživa a strava složená z pochutin a průmyslově vyráběných jídel atd.

Mezi dva nejčastější jevy, a mnohdy i s vážnými následky do budoucna, patří špatná fyzická zdatnost a ploché nohy. Mnohým dětem schází přirozený pohyb a také častá chůze naboso, která podporuje správný vývoj klenby chodidel.

dívka na trampolíně

Ještě před třiceti, čtyřiceti lety neexistovaly žádné mobilní telefony a výpočetní technika byla dostupná jen ve velkých podnicích a firmách, děti se venku proháněly na kole, chodily více pěšky, nejezdilo se tolik autem a více se cestovalo hromadnými dopravními prostředky. A dnes? Mobily a počítače zaměstnávají dětskou duši až příliš, a markantní je to hlavně v zámoří, kde je obézních dětí katastrofálně velký počet.

venkovní trampolína

Nedostatkem pohybu a špatným držením těla trpí páteř, klouby a tím i vnitřní orgány, ploché nohy nemají správnou funkci, což podpoříme ještě neustálou chůzí v botách.

Vsaďte na trampolíny

Dětský trampolína je perfektní možnost, jak si den co den zlepšit fyzičku, posílit ochablé svalstvo, rozproudit zlenivělý lymfatický systém a tím také imunitu, je to zároveň velmi šetrný způsob pohybu vůči našim kloubům a páteři. Odrazy od pružné podložky jsou mnohem lepší volbou než běhání a skákání na pevném terénu, což je důležité hlavně pro děti s nadváhou.

A chodidla? Vyzujte se z bot a skákejte naboso, tím posílíte klenbu podélnou i příčnou, zlepší se držení těla, což je pro dětský organismus klíčové. Skákání na trampolíně pro děti doplňte chůzí naboso venku v přírodě, např. na čistém trávníku, v lese, na bosonohých chodnících nebo v barefoot obuvi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám také líbit...