Trampolíny (nejen) pro děti jako terapeutická pomůcka

Dětský organismus se vyvíjí

Že je dětské tělo podrobeno dlouhodobému postupnému vývoji, ví každý, ale ne každý to plně akceptuje. Proto se stále v populaci vyskytují různé defekty a problémy, které dětský život provází – problémy s vývojem mozku a nervové soustavy, držení páteře, nedostatečná svalová hmota a dětská obezita, nevhodná výživa a strava složená z pochutin a průmyslově vyráběných jídel atd.

Mezi dva nejčastější jevy, a mnohdy i s vážnými následky do budoucna, patří špatná fyzická zdatnost a ploché nohy. Mnohým dětem schází přirozený pohyb a také častá chůze naboso, která podporuje správný vývoj klenby chodidel.

dívka na trampolíně

Ještě před třiceti, čtyřiceti lety neexistovaly žádné mobilní telefony a výpočetní technika byla dostupná jen ve velkých podnicích a firmách, děti se venku proháněly na kole, chodily více pěšky, nejezdilo se tolik autem a více se cestovalo hromadnými dopravními prostředky. A dnes? Mobily a počítače zaměstnávají dětskou duši až příliš, a markantní je to hlavně v zámoří, kde je obézních dětí katastrofálně velký počet.

venkovní trampolína

Nedostatkem pohybu a špatným držením těla trpí páteř, klouby a tím i vnitřní orgány, ploché nohy nemají správnou funkci, což podpoříme ještě neustálou chůzí v botách.

Vsaďte na trampolíny

Dětský trampolína je perfektní možnost, jak si den co den zlepšit fyzičku, posílit ochablé svalstvo, rozproudit zlenivělý lymfatický systém a tím také imunitu, je to zároveň velmi šetrný způsob pohybu vůči našim kloubům a páteři. Odrazy od pružné podložky jsou mnohem lepší volbou než běhání a skákání na pevném terénu, což je důležité hlavně pro děti s nadváhou.

A chodidla? Vyzujte se z bot a skákejte naboso, tím posílíte klenbu podélnou i příčnou, zlepší se držení těla, což je pro dětský organismus klíčové. Skákání na trampolíně pro děti doplňte chůzí naboso venku v přírodě, např. na čistém trávníku, v lese, na bosonohých chodnících nebo v barefoot obuvi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup