Hry

Zahrajeme si takovou hru

Zatímco v našem světě jsou hry považovány za něco, co slouží k zábavě, či oddechu, filmový průmysl je přehodnotil na nebezpečnou aktivitu, z níž se dá hodně vytěžit. Možná jste si všimli, že čím dál víc populárních filmů a seriálů zobrazuje nejrůznější děsivé hry, kdy většina hráčů nepřežije do konce. Problémem těchto pořadů je, že se najdou i takoví jedinci, kteří se rozhodnou podobnou hru zorganizovat v reálném životě, čímž mohou zavinit ohrožení jiných živých bytostí, a výhrou je pobyt ve vězení. O jakých filmech a seriálech je tedy řeč?

hra na oliheň

SAW

Oblíbená hororová série SAW se stala kultovním trhákem, a málokterý divák dokáže některé scény vytěsnit z paměti. Ačkoliv jsou si díly podobné, postupně rozplétáme tajemství tvůrce vražedných her. O co se tedy jedná? Skupinka lidí se ocitne na neznámém, děsivém místě, a má na výběr. Buď splní morbidní úkol, nebo brzy zemře. Série pastí, které jsou důmyslně propojeny, spolu s nahrávkou podivné masky klauna, vám jistě nedá spát. A o jaké úkoly se jedná? Hráči (nedobrovolní) si musí například uřezat končetinu, aby unikli ze spárů šíleného Skládačky, který pro ně tyto hry vymýšlí. Kromě masky klauna se pak série proslavila hláškou: „Zahrajeme si takovou hru.“

maska skládačky

Hunger Games

Hladové hry, tedy Hunger games, jsou oblíbené především u teenagerů, nedá na ně dopustit však ani mnohý dospělý. Jedná se o sérii sci-fi filmů, kde se dostáváme do světa, v němž existují pouze jednotlivé kraje s různým zaměřením, které dlí pod nadvládou Kapitolu. Každý rok jsou v každém kraji vylosováni dva mladí lidé, kteří se zúčastní v důmyslně navržené aréně hladových her, což je jen jiný název pro krvavou řež, kterou smí přežít jen jeden. Ve filmu se však objevuje hrdinka, která se pokouší tyto hry zastavit, a vše změnit.

Hra na oliheň

Poslední dobou je pak oblíbený krátký seriál, který je známý pod názvem Hra na oliheň. Jedná se o korejský počin, avšak milují jej lidé po celém světě. Zde nejsou lidé unášeni, ani nijak jinak nuceni ke hrám, které je však mohou stát život. Důvodem proč tedy hrají, je velká peněžní výhra. Ačkoliv se jedná o velmi drastický seriálový počin, má i hlubší myšlenku, a tak jej nesledují jen milovníci násilí.

Mohlo by se vám také líbit...