Společnosti

Zlobivé zuby

Návštěva zubaře nemusí být noční můrou, pokud nebudeme odkládat problémy na pozdější dobu, když už bude muset být daleko větší zubařský zásah. Mnohdy si totiž za problémy můžeme my, jen si to nechceme přiznat. A protože to kdysi dávno trápilo mojí babičku nebo dědečka, jo a také moje maminka se zmínila o tom, že měla něco podobného, tak je daleko snadnější svést náš problém na geny. Jenomže jak to vlastně doopravdy je, když odborníci stomatologie tvrdí opak, že za to geny nemohou. Těžko se přiznává pravda, ale svým zubům mnohdy škodíme i takzvanými zdravými návyky.zubařka poskytující péči

  1. Bolesti pociťujeme hlavně na předních zubech

To že si rádi dáme čistou vodu s citronem, smoothie nebo freshe na lačný žaludek nebo místo hlavního jídla, bude dobré na doplnění vitamínů, ale bohužel zuby z toho nadšení https://www.kosmas.cz/knihy/210430/nadseni-pro-lasku/ nebudou. Ovocné šťávy naleptávají sklovinu a také dokážou změnit pH v ústech, tím ovšem trpí především přední zuby. Rozhodně není dobré je ucucávat, ale rovnou vypít, aby zuby tolik netrpěly.

  1. Proč jen mám tolik kazů?

Bohužel může za tím stát přehnané čištění zubů. Podle odborníků zuby postačí čistit 2x denně a především večer si dát záležet. Pokud se necítíte ve své kůži po jídle, tak skutečně postačí čistá voda na propláchnutí zbytků jídla.

  1. Zubní pasta bez fluoru? To není zrovna dobrá volba

Fluor jako takový zubům prospívá a pokud chybí v zubní pastě, tak to může být jeden z problémů poškození skloviny. Jestli někdo raději sáhne po přírodní zubní pastě, tak by měla být jedině s fluorem, ten bude chránit naše zuby.zubní ordinace

  1. Zas ten krček

Možná si čistíme zuby elektrickým kartáčkem. To nemusí být zrovna to správné pro nás, proto krčky jsou citlivé a bolestivé. Dentální elektronika může být skutečně velmi tvrdá vůči nám a může nám začít odhalovat zubní krčky.
Ať je již jakýkoliv problém, neměli bychom ho nechat zajít příliš daleko. Nejlepší je navštívit zubaře v Liberci, kde získáme nejen osobního skvělého lékaře, ale zároveň i další specialisty, kteří se nacházejí na jednom místě. Někteří nás naučí i správné dentální hygieně, což podpoří zdravé zuby.

Mohlo by se vám také líbit...