Produkty

Doplňky stravy, které prostě musíte vyzkoušet

Naše tělo funguje díky živinám, vitamínům, a minerálům, které se mu dostávají. Při nedostatku vitamínu D, který čerpáme ze slunečního světla, jsme unavení, slabí, a často nemocní. Při nedostatku vitamínu C pak naše tělo neumí produkovat dostatek potřebných látek, které nám pomáhají žít dlouho a zdravě. Právě díky správné péči se nyní dožíváme mnohem více narozenin, než tomu bylo dřív, déle vypadáme mladí, a naše zdraví také slouží lépe. Vždy je tu ale prostor pro zlepšení, a tak není od věci, občas sáhnout po některých doplňcích stravy, které nám pomohou dosáhnout toho všeho ještě víc.

ovocné koktejly

Kolagen

Kolagen je ve vodě nerozpustitelná bílkovina, která se podílí na tvorbě vazivových tkání v našem těle. Po dobu mládí si ji tělo tvoří v plné míře samo, a tak se o ni nemusíme nijak zvlášť zajímat. Později však už dávky, které naše tělo vyprodukuje, zkrátka nestačí, a tak je nutné tělo podporovat v jeho tvorbě, a také kolagen doplňovat jinými způsoby, jako třeba kolagenovými nápoji, které obsahují jak dostatečné množství kolagenu, tak třeba i vitamín C, který jeho tvorbu podporuje, či další vitamíny. Kolagen nelze vytvořit uměle, a je třeba jej získávat přírodně. Existuje například vepřový, či hovězí kolagen, ten je však dobrý především na klouby. Na pleť a zpomalení stárnutí je pak nejlepší rybí kolagen.

rybí tuk

Proteiny

Proteiny, nebo-li bílkoviny jsou neskutečně důležité při budování svalové hmoty, ale také při hubnutí tukových zásob. Najdeme je v mnoha potravinách, nebo se dají zakoupit ve formě prášku, který lze rozmíchat v jogurtu, nápoji, atd. Protein je neopomenutelnou složkou stravy všech sportovců, kteří na něj zkrátka nedají dopustit.

Omega 3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny si naše tělo tvořit samo neumí, a tak je musíme doplňovat stravou. Nejvíce se pak nacházejí například v rybách, jako je losos, makrela, tuňák, a mnoho dalších. Lze je čerpat i z ořechů, a v dalších. Nejsnazší však obvykle bývá pořídit si kapsle s rybím tukem, které se snadno polykají, necítíte jejich chuť, a obsahují dostatečné množství omega 3, které tělo potřebuje.

Mohlo by se vám také líbit...