Nezařazené

Už jsou pryč…


Videopůjčovny
Vzpomínáte si ještě na to vzrušení, když jste v pátek sprintovali ze školy rovnou do malého krámku s videokazetami, a později s DVDčky, protože když jste tam nebyli včas, tak ty nejlepší Disney filmy už byly rozebrané? Vybavíte si ještě, že Titanic byl na dvou videokazetách? A ta hrůza, když nějaké monstrum zapomnělo přetočit kazetu, takže jste zběsile mačkali tlačítko zpátky a doufali, že neuvidíte klíčovou scénu z celého filmu pozpátku. Dnes už na videopůjčovny skoro nenarazíte, nahradil je internet.
 staré videokazety
Mléčné bary
Zejména starší generace ještě s láskou vzpomíná na mléčné bary, kam se chodilo na koktejly a poháry. Nebyly to klasické cukrárny, protože skutečně tam mléko hrálo hlavní roli. Kakao, divoce růžové nápoje s „jahodami“, jahody se smetanou a další klasické chutě se nám nesmazatelně vryly do paměti. V dnešní době ale zájem o kravské mléko, zejména mezi mladými lidmi, klesá, a navíc se nabídka těchto podniků přesunula na jídelní lístky klasických cukráren.
 žena v prádelně
„Nádražky“
O udržení bojují i nádražní restaurace. Většinou to byly ty nejdivočejší, nejzaplivanější podniky v celém městě, kam se odvážili jen ti nejstatečnější. Dostali jste tu pivo, rum, zelenou, utopence a katův šleh, a stačilo to. K tradiční výbavě patřila skupinka značně podezřelých chlapů, hustý dým z cigaret, fotbálek nebo šipky a nevrlá hostinská. Pár jich přežívá i dnes, ale s modernizací nádražních budov mizí i ony.
 
Second handy
A nemyslíme teď navoněné obchody s kousky v perfektním stavu, dovezenými z Anglie, Francie nebo USA. Myslíme podivné podniky, kde jste se museli prohrabat kupou podivností včetně fialového županu velikosti XXXL, než jste našli něco přijatelného. Z nakupování v sekáčích je dnes móda, ty klasické ale paradoxně často končí.
 
Prádelny, mandly
Automatickou pračku a žehličku už má dnes skoro každý, takže prádelny nejsou potřeba. Škoda, ta vůně čistého prádla se často táhla celou ulicí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám také líbit...