Domov

Veškeré finanční náklady na rekonstrukci bytu

Rekonstrukce bytu je z hlediska přípravy stejně náročná, jako jeho výstavba. Finanční náklady jsou ale v případě rekonstrukce nižší. Pokud budete dobře plánovat, celou modernizaci bytu můžete financovat z právě ukončeného stavebního spoření.

 

Pokryje stavební spoření

Odborná pomoc architekta, který kvůli dobré koordinaci realizace stavebních prací zhotoví kvalitní projekt, vám ve výsledku ušetří nemalé náklady. Praxe ukazuje, že rekonstrukce bytu bez odborného projektového řešení je nákladnější.

V případě zásahů do nosných konstrukčních prvků je důležité si vyžádat stanovisko statika. A pokud je to nutné i souhlas ostatních vlastníků. Ještě před zahájením rekonstrukčních prací je dobré navrhnout způsob a postup realizace. Kvalitní plán je základem úspěchu. Často se však stává, že tato část přípravy je zpracována povrchně a přinese mnohá zdržení a předělávky. Odborník při tvorbě plánu uvažuje o více variantách řešení, z nichž vybere tu optimální. Je samozřejmé, že návrh realizačního postupu závisí na konkrétních podmínkách.

Rozsáhlejší úpravy se dají rozdělit do dvou skupin:
• úpravy se změnou dispozičního řešení s náročnějšími zásahy, se změnou plošného standardu – nutná konzultace s odborníkem

• úpravy se zachováním původního řešení, bez zásahu do nosných konstrukcí, výměna vnitřních dveří, oken, podlah, jader – doporučená konzultace s odborníkem

Pro rekonstrukci jsou charakteristické bourací práce v menším či větším rozsahu. Zde je nutné dodržovat zvláštní předpisy z hlediska bezpečnosti a hygieny práce. Způsob likvidace odpadu ovlivní trvání prací. Buď jej odvážíme po částech, nebo použijeme kryté žlaby či zavřené skluzy.
Na tyto práce zpravidla navazují malířské, dlaždičské a obkladačské práce, jejichž ukončení můžeme očekávat do tří až pěti dnů.

Mohlo by se vám také líbit...