Společnosti

Když kombinujeme betonový plot s jinými materiály

Ploty z betonových prefabrikátů nejsou žádnou technickou novinkou. Na našem trhu zdomácněly již před pár lety a je o ně zájem zejména pro svižnou rychlost výstavby a efektivní řešení, co se týče zajištění soukromí. Betonový plot však můžete kombinovat i s některými dalšími materiály.

Dřevo

Velmi zdařilou kombinací je beton s masivním dřevem. Dva zdánlivě nesourodé materiály spolu perfektně ladí a mohou být i velmi vkusným doplňkem – součástí novostavby. Velmi však záleží na koncepci, kterou si zvolíte, a na sladění barev dřeva, resp. povrchové lazury s barvou betonových odlitků. Betonové ploty v Ostravě i kdekoli jinde lze zhotovit v mnoha barevných dekorech a jakmile k nim chcete napasovat dřevo, nesnažte se o to, abyste dosáhli shodného barevného odstínu, spíše se orientujte na protichůdné kontrasty. Například se k sobě hodí červenohnědá barva dřeva s šedým či okrovým povrchem betonu, anebo beton tmavě hnědý a k němu dřevo dozelena anebo v přírodní barvě, např. borovice.

zeď s rostlinami

Živý plot

Poměrně časté a velmi zdařilé řešení je předsadit před betonový plot živé dřeviny, např. túje, zimostráz, tis, habr, cypřišek nebo bobkovišeň. Beton bude objekt chránit před průnikem do soukromí a vnitřní prostor zkrášlí živé rostliny, které mimochodem produkují i dostatek energie, takže se na vašem pozemku budete cítit mnohem lépe. Výhodou živých plotů je fakt, že se k nim hodí prakticky kterýkoli plot z betonu.

betonový plot

Kované ploty

Horní část oplocení lze namísto dřeva doplnit i ocelovými kovanými ozdobami. Záleží čistě na vašem vkusu, přičemž toto řešení je technicky proveditelné s využitím drážek ve sloupcích, které poslouží pro kovovou konstrukci jako opěrný, nosný bod. Kovové prvky se ovšem hodí pouze tam, kde vám vyhovuje průhled do okolního terénu, ať už se jedná o parcely vašich sousedů, anebo o prostor v návaznosti na chodník městské či venkovské ulice. Pokud ovšem požadujete více soukromí, volte raději plot z betonu celistvý, ve výšce alespoň 150 cm.

Mohlo by se vám také líbit...