Nezařazené

Tipy, jak si zabalit na dovolenou

Na dovolenou si často balí lidé věci, které kolikrát zabírají zbytečně moc místa. Pokud se však vyskytnou problémy, jistě se tyto věci hodí. Lze to však udělat i jinak, zabalit lépe a trochu si poradit, abyste nemuseli tahat zbytečně moc tašek, které z poloviny nevyužijete. A většinou vůbec, když vše probíhá hladce tak, jak má.
 prázdný kufr
Hygiena
Mít v záloze sprchový gel a šampon se jistě hodí. Ale také musíte přemýšlet nad tím, jestli nezabírají moc místa a velkou tíhu. Například v Tigeru si můžete nakoupit malé nádoby, do kterých si vše přelijete, a následně vám postačí, kdyby jich bylo třeba. Můžete si do nich přelít šampon, sprchový gel, kondicionér, ale také například voňavku, nebo micelární vodu. Stejně tak si doma můžete najít malou uzavíratelnou krabici a do ní si nožem odlomit kus tuhých šamponů a mýdel. Ty můžete naskládat do jakékoliv plastové či hliníkové krabice, kterou najdete doma.
A ještě více si ulehčíte práci, když si pořídíte 2v1 – šampon a sprchový gel do jedné jediné nádoby.
 
Oblečení
V místech, kde si nemůžete být jistí teplotou, je třeba pořádně se připravit. Základní pravidlo ale zní neskládat. Abyste mohli zabalit dostatek oblečení, srolujte jej. A než je srolujete, můžete do nich vložit například spodní prádlo, abyste ho poté nelovili v batohu či kufru.
 staré kufry
Seznam
Napište si celý seznam všeho, co si zabalíte. A tím myslím opravdu všeho. Udělejte to dostatečně včas, abyste následně mohli připisovat a nezapomněli na nic. Nicméně má to i druhou stránku věci, a to je proškrtávání. S odstupem času si uvědomíte, že nějakou věc nepotřebujete a je zbytečné si ji proto brát. Takto se můžete zbavit mnoha věcí již předem.
 
A myslete na to, že vám váhu vytvoří už samotný kufr. Pokud budete muset nějakou dobu jít pěšky, mnohem jednodušší je zabalit se do krosny. I cestovní taška vám ulehčí více váhy. Snažte se myslet tak, abyste nenosili těžké váhy, které jsou víceméně zbytečné.

Mohlo by se vám také líbit...